Mehmet Ersoy’un eşi Pervin Ersoy’dan, Turizme Katkı Projesi

Sektörel Haberler 18 Nisan, 18:10'de eklendi

Mehmet Ersoy’un eşi Pervin Ersoy’dan, Turizme Katkı Projesi

Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’ un eşi Pervin Ersoy, “Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz” projesi başlatmıştı. Ülke turizmine katkı sağlamak ve farklı yardımlaşma derneklerine destek olmak adına 81 il dolaşılacak. Bu kapsamda sanatçılarla Şanlıurfa’nın tarihi ve turistik yerleri gezildi.

pervin ersoy

Hedef 70 Milyar Dolar

Turizmde Türkiye’nin hedefleri çok yüksek. Geçen yılı yaklaşık 29,5 milyar dolarla kapatan sektörde bu yıl 35 milyar doların üzerinde gelir bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde reform paketini açıklayan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, turizm gelirini 4 yılda 70 milyar dolara çıkarmak için ‘Turizm Master Planı’nın oluşturulacağını duyurmuştu. Bu plan çerçevesinde turizmde hem ülke ve destinasyon çeşitliliği hem turist sayısı hem de turist başına düşen gelir artırılacak.

Tanıtıma Katkı Sağlıyor

Pervin Ersoy proje kapsamında, ünlülerle Şanlıurfa’nın tarihi ve turistik yerlerini gezdi. Harran ve Şanlıurfa Müze Kompleksi gezilen yerler arasındaydı.

Pervin ersoy2

Turlara Katılacaklar

Pervin Ersoy, iç turizmi hareketlendirmek ve Türkiye’yi bilinmeyen yönleriyle tanıtmak amacıyla projeyi başlattıklarına değindi. Proje kapsamında her şehrin birkaç ünlü isminin, kendi şehrinde düzenlenecek tura katılacağından bahsetti. Şanlıurfalı Bülent İnal, Ferhat Göçer, Mahmut Tuncer ve Seyyal Taner ile Ayşegül Aldinç ve Asuman Dabak’ın da aralarına katıldığını belirtti.

pervin ersoy4

81 İli Gezecekler

Ersoy, projeyi yeni başlatmalarına rağmen büyük ilgi gördüğüne dikkati çekti. “Denizli ile başladık ve burayı sanatçılarımızla beraber gezdik. İkinci durağımız ise Şanlıurfa. Burada da çok güzel izlenimler edindik. Sanatçılarımız da aynı şekilde çok mutlu. Burası gerçekten görülmesi gereken bir yer. Beni müthiş etkiledi. Özellikle de 2019’un Göbeklitepe Yılı olmasından dolayı mutlaka insanların buraya gelmesi gerektiğini düşünüyorum. Amacımız, Türkiye’nin 81 ilini ziyaret etmek. Projeyi Ankara’da tamamlamayı düşünüyoruz.” İfadelerine yer verdi.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.