METEROLOJİDEN ANTALYA İÇİN “TAM FIRTINA” UYARISI

Sektörel Haberler 5 Şubat, 12:53'de eklendi

METEROLOJİDEN ANTALYA İÇİN “TAM FIRTINA” UYARISI

Meteoroloji, Antalya’nın batı kesimleri için fırtına uyarısı verdi. Fırtınanın saatteki hızının yer yer 100 kilometrenin üzerine çıkabileceği belirtildi.

 

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinden “ Tam Fırtına Uyarısı” hakında açıklama yapıldı. Buna göre, bugün öğle saatlerinden sonra Antalya’nın batı kesimlerinde rüzgazın kuvvetleneceği söylendi. Rüzgarın Doğu ve güneydoğudan kuvvetli, yer yer saatteki hızı 90 kilometreye kadar ulaşabileceği ve  fırtına şeklinde esmesi beklendiği ifade edildi.

FIRTINA HIZI SAATTE 100 KİLOMETRE

Özellikle Akşam ve gece  Kaş ile Finike arasındaki kıyı şeridinde  fırtınanın saatteki hızı yer yer 100 kilometrenin üzerine ulaşacak. Perşembe günü sabah saatlerinde etkisini kaybedeceği  söyleniyor.

Antalya’da fırtına nedeniyle meydana gelebilecek ulaşımda aksama, çatı uçması, ağaç devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenme gibi olumsuzluklara karşı ilgililer ile vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması duyuruldu.

 

 

 

 

CHP’Lİ BAŞKANDAN ”SALDA GÖLÜN’DE MİLLET BAHÇESİ”NE DESTEK

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Burdur’un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü’ne “Salda Millet Bahçesi yapacağız” açıklaması yapmıştı. Bu söylemini ilçenin CHP’li Belediye Başkanı Nuri Özbek de desteklediğini belirti.

Özbek, “Çok güzel bir yatırım olacağını düşünüyorum. Ben Avrupai bir şekle dönüşeceğini  inanıyorum. Bu projeyi destekliyorum” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum geçen haftaki Burdur programı kapsamında, Yeşilova ilçesindeki ‘Türkiye’nin Maldivleri’ olarak bilinen Salda Gölü’nde incelemelerde bulundu. Bakan Kurum 300 bin metrekarelik  bir alanı kapsayacak ‘Salda Millet Bahçesi’ni oluşturcağız. Bu da bir ilk olacak” demişti. Projeyi Yeşilova Belediye Başkanı CHP’li Nuri Özbek de destekliyor.

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.