Sunexpress’ten Türkiye Yatırımı

Sektörel Haberler 12 Temmuz, 09:03'de eklendi

Sunexpress’ten Türkiye Yatırımı

THY ve Lufthansa’nın ortak girişimi SunExpress, Antalya Havalimanı’nda uçak bakım-onarım merkezi kuracak.

sunexpress

SunExpress Üst Yöneticisi Jens Bischof   Antalya bölgesine ciddi miktarda yatırım yapacaklarını, bu yatırımla hem yerel ekonomiyi destekleyip hem de bu bölgeye tam güven sağlayacaklarını ifade etti.

“Turizmde Rekor Yılı Olacak”

Türk turizm sektörü için 2019’un rekor yılı olacağına dikkati çeken Bischof, ülkenin turistler için büyük bir değer olduğunu vurguladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre, yılın 5 ayında Türkiye’ye gelen yabancı ziyaretçi sayısının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11,3 artışla yaklaşık 12,8 milyona ulaştığını hatırlatan Bischof, yabancı turist sayısındaki artışın SunExpress rakamlarına da yansıdığını kaydetti.

Yabancı turistin Antalya’yı sportif aktiviteler için de tercih ettiğinin altını çizen Bischof, “Almanya Bundesliga ve Avrupa’nın birçok önde gelen futbol takımlarını hazırlık kampları için Türkiye’nin güney sahillerine ulaştırmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

“Vergide Denge Sağlanmalı”

Bischof, havacılık sektörü önündeki vergi yüküne de değinerek, hava yolu şirketlerinin giderlerinin yüksek, karlarının ise çok düşük olduğunu dile getirdi.

“Hava Yolu Şirketlerine De Teşvik Verilmeli”

Bischof, yurt dışından turist getiren tur operatörlerine verilen teşviklerin hava yolu şirketlerine de verilmesi gerektiğine dikkati çekerek, teşvik sisteminin Türk turizm endüstrisi açısından çok önemli bir rol oynadığını söyledi.

“Yeni Havalimanı Çok Etkileyici”

İstanbul Havalimanı’na ilişkin görüşlerini paylaşan Bischof, projenin hayata geçirilmesinin ülkenin ekonomik kalkınması açısından çok akıllıca bir karar olduğunu ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sunexpress İle Antalya’dan Prag’a Direkt Uçuş

Sunexpress İle Antalya’dan Prag’a Direkt Uçuş

SunExpress Havayolu Antalya’dan Prag’a uçuş seferlerinin başlayacağını duyurdu.

Halen uçuş gerçekleştirdiği birçok hatta da uçuş frekansını arttıran SunExpress havayolunun 2019 yazında Antalya’dan sunacağı toplam dış hat destinasyon sayısı bu kararla 36’ya yükselmiş oldu.

Yazın gelişi ile birlikte havayolu firmaları tatilcilerin taleplerini karşılama yönünde uçuş seferlerini yeniden düzenliyorlar. Bu kapsamda SunExpress Havayolları Antalya ile Prag arasında 11 Haziran itibarıyla direkt uçuşlara başlayacağını duyurdu. Havayolu firmasının Antalya kalkışlı diğer uçuşları ise Oslo, Eindhoven ve Göteborg’a gerçekleştiriliyor.

Halen uçuş gerçekleştirdiği birçok hatta da uçuş frekansını arttıran SunExpress havayolunun 2019 yazında Antalya’dan sunacağı toplam dış hat destinasyon sayısı bu kararla 36’ya yükselmiş oldu. 5 Ağustos itibariyle de Almanya’nın Friedrichshafen kentine de uçmaya başlayacak olan havayolu yolcularının taleplerini karşılamaya yönelik yeni kararlar alıyor.

İç hat uçuşları ise şöyle: Adana, İzmir, Diyarbakır, Gaziantep, Kayseri, Samsun, Trabzon ve Van.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.