BAKAN ERSOY : ULUDAĞ VE KAPADOKYA’YA ALAN BAŞKANLIĞI SİSTEMİ

Sektörel Haberler, slide 26 Aralık, 12:26'de eklendi

BAKAN ERSOY : ULUDAĞ VE KAPADOKYA’YA ALAN BAŞKANLIĞI SİSTEMİ

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Bursa’da ‘Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni’ne katıldı.

Burada önemli açıklamalar yaptı.  Bursa’nın Türkiye’nin en eski ancak hızlı büyüyen kentlerinden olduğuna vurgu yaptı. Ve konuşmasına şu sözlerle devam etti. “Sanayi de iyi olduğu kentten anlaşılıyor. Ancak Turizm unutulduğu anlamına gelmiyor. Turizme gönül veren Bursalı yatırımcılar var. Turizmi geliştirmek ve büyütmek istiyorlar. Bursa’da alt yapı ve gerekli tüm olanaklar var. burada dikkat edilmesi gereken nokta doğru planlama ve zamanlamadır. Bu gerçekleşirse eskisi gibi  turizm hız kazanacaktır. Bunun azmini Bursalı yatırımcılarda gördüm. Bizde Bakanlık olarak bizden istediklerini hızla yerine getireceğiz.

“ULUDAĞ KONUSUNA AĞIRLIK VERECEĞİZ”

Bakan Ersoy; Bursalı Yatırımcıların Uludağ Konusunda talepleri olduğunu söyledi. Ersoy;  “Özellikle Uludağ konusunda istekleri var. Kapadokya için düşündüğümüz bir alan başkanlığı sisteminin Uludağ’a da uygulanmasını istiyorlar.  Biz de bunu değerlendirip hızlı bir şekilde 2019 da gerçekleştireceğiz. Bunu da hızlı bir şekilde değerlendirip inşallah 2019’un başında sonuca ulaşır.”

 

 

 

2018’İN İLGİNÇ SEYAHAT HABERLERİ

2018’İN İLGİNÇ SEYAHAT HABERLERİ

2018’de dünya genelinde 1 milyar 200 milyon turist seyahat etti. Bunlardan bazıları bu seyahatler nedeniyle manşetlere de taşındı. Kimi güldüren, kimi düşündüren bu haberleri sizler için derledik.

“Selfie çekişmesinde arbede”

Roma’da Aşk Çeşmesi olarak da bilinen Trevi çeşmesinde Hollandalı ve Amerikalı iki kadın arasında en iyi selfie noktası için kavga yaşandı. Turistlerin yakınlarının da dahil olduğu kavga polisin müdahalesi ile son buldu. (dpa)

“Çin Seddi’nde yasak”

Airbnb’nin Çin’de dikkat çekmek için düzenlediği çekiliş, Kültür Varlıklarını Koruma görevlilerinin engeliyle karşılaştı. Firma Çin Seddi’nin kulelerinden birinde sansasyonel bir konaklama umudu veriyordu. Airbnb iyi bir yıl geçirmediği için, birçok kent turistlere ev kiralanması konusunda yasaklar getirdi. Mallorca ve İbiza ise bu yasağa dahil. (spiegel.de)

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.