Bakan Mehmet Nuri Ersoy: “Geceleme Sürelerini Uzatacağız”

Güncel 27 Nisan, 12:18'de eklendi

geceleme

Ziyarette konuşan Bakan Ersoy, stratejilerini tanıtımda değiştirdiklerini ifade etti ve  “Tematik tanıtımlar daha iyi sonuçlar verdiğini dile getirdi.

Göbeklitepe, Türkiye Turizmini Etkiliyor

Bakan Ersoy, Göbeklitepe’nin  potansiyelinin tüm türkiye’yi etkilediğini belirtti. göbeklitepe tanıtımı hakkında ise şunları söyledi. “Göbeklitepe’nin tarihin sıfır noktası olduğunu söylememiz   insanlar için yeterli. Onlar bunu duyunca meraklanıp araştırma yapıyorlar. Bu yıl ki hedefimiz olan 50 milyon turist ve 35 milyar dolar için kültür, gastronomi, sanat, tarih konularına önem veriyoruz. kişi başı 65 dolar gelirleri de yükselteceğiz.”

Geceleme Süresi 10.2  Seviyesine Yükselecek

Ersoy; “şuanda tesislerin  ortalama geceleme süreleri 9.7. bu süresiyi 2023 yılında 10.2 seviyesine yükselteceğiz” dedi.

Ses Getirecek Etkinlikler Yapılmalı

Ziyaretin devamında Bakan Ersoy, TUYED yönetimine şu bilgileri aktardı.“Japonya’nın başkenti Tokyo’da prensesin katılımıyla ‘Hazineler ve Osmanlı İmparatorluğu’nda Lale Geleneği Sergisi’ni yaptık. Sergi, Japon kamuoyu üstünde olumlu etkilere neden oldu.  Siz de Konuşulacak etkinlikler yaparsanız, bunun reklamdan daha etkili olduğunu göreceksiniz” dedi.

Ziyaretin bitiminde ise  TUYED Başkanı Kerem Köfteoğlu, Bakan Ersoy’a derneğin Onursal Üyelik Kartını verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mehmet Ersoy’un eşi Pervin Ersoy’dan, Turizme Katkı Projesi

 

Mehmet Ersoy’un eşi Pervin Ersoy’dan, Turizme Katkı Projesi

Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’ un eşi Pervin Ersoy, “Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz” projesi başlatmıştı. Ülke turizmine katkı sağlamak ve farklı yardımlaşma derneklerine destek olmak adına 81 il dolaşılacak. Bu kapsamda sanatçılarla Şanlıurfa’nın tarihi ve turistik yerleri gezildi.

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.