Bakan Soylu: “Turizmcilerin Yanındayız”

Güncel 26 Şubat, 14:57'de eklendi

Bakan Soylu: “ Turizmcilerin Yanındayız”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Antalya’da 2020 Turizm Değerlendirme Toplantısına katıldı.   Bakan Soylu; “Turizmcilerin yanındayız” dedi.

2020 yılı Turizm Değerlendirme Toplantısı, Antalya’da Lara’da bir otelde yapıldı. 2020 Turizm Değerlendirme Toplantısına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanı sıra Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Sururi Çorabatır, ATSO Başkanı Davut Çetin, AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, ilçe belediye başkanları, turizm sivil örgütleri temsilcileri ve sektör profesyonelleri katıldı.

Soylu : “Turizmcilerin yanındayız”

Bakan Süleyman Soylu, “Size her konuda destek vermek hükümetimizin en önemli anlayışlarından bir tanesidir.  Bunu sizlerle birlikte yapacağız.  Kültür ve Turizm Bakanımızın kabinede sunduğu her adıma tüm arkadaşlarımızın desteklediğini görmekteyiz.  Bir çok iş gerçekleştireceğiz. Türkiye’yi turizmde yükseklere taşıma konusunda çabalarımız devam ediyor. Bu gücümüzü tüm dünyaya kanıtlayacağız. Bu konu da tüm turizmcilerimizin yayındayız” dedi.

“Turizmde daha işin başındayız”

Soylu, turizmde yolun başındayız dedi ve sözlerine şu ifadelerle devam etti.  “hem dünya için hem de  bizim için Türkiye daha kapıları açılmamış bir hazine.  Başka gelişmiş bir ülkesini de bize verin, bize imkan verilişe orayı da turizm cennetine dönüştürürüz. böyle bir imkanı verin, orayı turizm cenneti hale getirirler. Şu an 2016 yılında ayakta nasıl kalırısı düşünürken  şimdi ne kadar çok sıçrama yaparızın peşindeyiz.  Mardin’de geçen yıl yüzde 200 artış yaşandı, bu yıl otellerinde yer olmayacak” dedi. Ve  istanbul’un yükselişine dikkat çekerek Antalya’nın birinciliği açık ara devam edeceğinin altını çizdi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.