Kültür ve Turizm Bakanlığı’na Yedi Yeni Atama

Güncel 25 Temmuz, 16:16'de eklendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na Yedi Yeni Atama

25 Temmuz 2019 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararları göre Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda 7 yeni üst düzey atama yapıldı. Bakanlık bünyesindeki bir bürokrat da görevden alındı.

25 Temmuz 2019 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararlarına göre boşta bulunan beş ilin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne atama yapıldı.

Bu iller ve atanan isimler şöyle:Çorum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne Sümeyra ŞengülKilis İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne Cuma ÖzdemirKırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne Veli ŞenMalatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne Çetin Şişman Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne Zekeriya Bingöl atandı.

Diğer yandan Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde boşta bulunan Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne Veysel Kazan atandı.

Bakanlık bünyesinde bir de görevden alma gerçekleşti. Buna göre Telif Hakları Genel Müdürü Şeyh Abdurrahman Çelik görevden alındı. Çelik’in yerine Dr. Hurşit Ziya Taşkent atandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Belçika’nın Ünlü Kenti Turist Sayısını Azaltıyor

Belçika’nın Ünlü Kenti Turist Sayısını Azaltıyor

Brugge şehrine seyahat eden turist sayısının orada yaşayan kişi sayısının neredeyse 3 katı olduğunu ifade eden Brugge Belediye Başkanı Dirk De Fauw, yaşanan zorluklar sebebiyle günlük ziyaretçi sayısında kısıtlamalara gidilmesi gerektiğini belirtti.

Yolcu gemilerine de kısıtlama getiren Fauw, gelecek gemilerin şehrin yoğun olduğu hafta sonu yerine hafta içi yanaşmalarını talep etti.

Turistik mağazalar da gündemde

Diğer taraftan, Brugge halkı şehirin merkezinde sadece turistik mağazaların yer almasından da rahatsız. Halk günlük ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandığını, şehir merkezinin turistik mağazalar tarafından ele geçirildiğini ifade ediyor.

Avrupa şehirlerinde turist rahatsızlığı

Barselona’da da halk, zaman zaman yoğun turistik ziyaretlere tepki gösteriyor. Dünyanın en popüler turistik şehirlerinden biri olan İtalya’nın başkenti Roma’da belediye, turist otobüslerinin kent merkezine girişini yasaklama kararı almıştı. Roma aynı zamanda yeni kurallarla sıkı önlemler getirdi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.