ALTİD Başkanı Sili: “50 Milyon Turistle Turizmde Rekor Yıl”

Sektörel Haberler 17 Nisan, 10:25'de eklendi

ALTİD Başkanı Sili: “50 Milyon Turistle Turizmde Rekor Yıl”

Alanya’da Turizm Haftası kutlamaları açılış töreninde, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Burhan Sili açıklama yaptı. “Dünyanın en köklü ve en iddialı  turizm ülkeleri arasındayız. Bu yıl ki hedefimiz 50 milyon turisti ülkemizde ağırlayarak rekor kırmak” dedi.

burhan sili

Alanya’da kutlanan Turizm Haftası Kutlamalarına çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, vatandaşlar ile turistler de katıldı.

 “50 Milyon Rakamına Ulaşacağımızı Öngörüyoruz”

ALTİD Başkanı ve TÜROFED Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili, açılışta konuşma gerçekleştirdi. 1960’dan itibaren Alanya’nın turizm yaptığını ve dünyanın sayılı turizm destinasyonlarından olduğunu aktardı. 2019 turizminin rezervasyon verilerinin iyi geçeceğine işaret etti. “Turizm sektörü ülke ekonomimiz adına olmazsa olmaz bir olgudur. 2018’de Türkiye olarak 40 milyon turisti ağırladık. Bu yıl ise 50 milyon rakamına ulaşacağımızı öngörüyoruz. 2023 yılı itibariyle de hedefimiz 70 milyon turist 70 milyar dolar turizm geliridir ” ifadelerine yer verdi.

‘Turizm Bir Kültür Meşalesidir’

TÜRSAB Alanya BTK Başkanı Korkmaz ise, turizmin bir kültür meşalesi olduğunu söyledi. Turistler bu turizm meşalesini kardeşlik, dostluk ve barış için dünyanın her köşesine taşıyor ifadelerini kullandı. AKPAB Başkanı Şinasi Karanlıkoğlu da, mimariden musikiye, görsel sanatlardan edebiyata kadar kültürün her alanında ecdadımız çok önemli eserler ortaya çıkarmıştır, dedi. Bunlardan birinin de Türk mutfağı olduğunu ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

ALTİD Üyelerine Turizm Teşvikleri Anlatıldı

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği üyelerine ‘2019’da İstihdamın Artırılması’ konulu seminer verildi. Seminer teşvik ve yasal düzenlemeleri içerdi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.