UTRECHT – HOLLANDA FUARI BAŞLADI

Sektörel Haberler 9 Ocak, 10:30'de eklendi

UTRECHT – HOLLANDA FUARI BAŞLADI

2019’un turizm ile ilgili önemli fuarlarından ilki olan Hollanda Utrech Vakentieburs bugün ziyaretçilere kapılarını açtı.  Fuara Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy katılım gösterdi. Tüm dünya Turizm profesyonelleri bu fuarda bir araya gelecek. Hollanda pazarı ile ilgili ilk sinyaller alınacak.

 

Türkiye’nin Turizm Bakanlığı organizasyonuyla katıldığı fuarların ilk bugün açıldı. Bu yılın ilki olan Hollanda Utrech kapılarını profesyonellere açtı. Dünyanın dört bir yanında v Türkiye’den fuara yoğun ilgi olacağı tahmin ediliyor.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un da katılacağı Utrecht Fuarı’na Türkiye 652 metrekarelik stand ile yer alıyor. Bugün başlayan fuar,  13 Ocak 2019 tarihinde son bulacak.

Bakan Ersoy saat 14.00’da fuarın açılışına katılım gösterecek. Sonra bakanlık bölümündeki standları tek tek ziyaret edip profesyonellerle buluşacak.  Bakan, saat 16.00 da da Yunus Emre Enstitüsü’ne giderek orayı ziyaret edecek.

 

 

 

 

 

2019’UN EN GÜÇLÜ PASAPORTLARI ARASINDA TÜRKİYE KAÇINCI OLDU?

2019’un en güçlü pasaportları belli oldu. 2019’un en güçlü pasaportları arasında Türkiye kaçıncı oldu sorusu da yanıt buldu. Pasaportların gücü dünya üzerinde kaç ülkeye vizesiz gidilebileceğiyle ölçülüyor.

 

İŞTE Pasaport Index 2019 Ocak listesi

Türkiye Cumhuriyeti pasaportu ile 115 ülkeye vizesiz seyahat edebiliyor. Türk pasaportu, Avrupa ülkeleri sıralamasında 18. sırada kendine yer buldu. Dünyada ise en güçlü 39. pasaport olduğu belirtildi. Dünyanın en güçlü pasaportları sıralamasında en başta ise Birleşik Arap Emirlikleri var.

Kanada merkezli danışmanlık şirketi Arton Capital’in hazırladığı araştırma ‘Passport Index’ web sitesinde yayınlandı. Araştırma, ülke pasaportlarının vizesiz ya da kapıda vizeyle seyahat edilebilen ülke sayısı dikkate alınarak oluşturuldu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.