RUSYA TUR SATIŞLARINDA AVRO’YA GEÇTİ

Güncel, Sektörel Haberler, slide 7 Kasım, 10:44'de eklendi

Rusya Tur Satışlarında Avro’ya Geçti

Rusya tur satışlarında Dolar’dan Euro’ya geçti. ATOR konuyla ilgili açıklama yaptı. Tur operatörleri döviz kurunun değiştirilmesinin sebebini Türk otellerinin fiyat politikası olduğunu ifade etti. Şu anda otellerin çoğunda Avrupa piyasasına yönelmelerin olduğunu vurguladı. Bunu bir işareti olarak  gördüklerini ve fiyatları Avroya çevrildiğini belirtti. Ancak Avro’ya geçişin tur paketlerinin tutarlarını ciddi anlamda etkilemeyeceğinin altını çizdi.

rusya

ATOR konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı.

Otomatik geçiş olmayacak

İlk önce dolar cinsinden olan eski fiyatları otomatik olarak hiç kimse Avro’ya eşitlemeyecektir. Rekabetin yüksek olduğu piyasa koşullarında bu kimse için kârlı değildir. İkinci olarak Avro ödeme dövizi olarak dolar karşısında daha avantajlı haldedir.

Türk Otelciler gelecek Yaz fiyatları  yüzde 15 Arttıracak

Bu yenilikten bağımsız olarak 2019 yılında Türkiye turlarında fiyat artışı olacağı öngörülüyor. Tur operatörlerinin açıklamalarına göre Türk otelcileri gelecek yaz sezonunda fiyatları yüzde 15 oranında yükselteceklerdir.

 

QM AWARDS HEYECANI BAŞLIYOR

Turizm sektöründe kalitenin önemini vurgulamak amacıyla  GM Turizm ve Yönetim Dergisi tarafından 2010 yılında başlatılan Quality Management Ödülleri,  ‘Qm Awards 2018’  ilk tur oylaması başlıyor. İki aşamalı oylama sisteminden oluşan Qm Ödülleri Aralık tarihinde sahiplerini bulacak. İlk oylama 09 Kasım- 23 Kasım 2018, ikinci oylama 24 Kasım – 07 Aralık 2018 tarihlerinde gerçekleşecektir.

Oylamaya online olarak www. qmawards.com ve www. gmdergi.com adreslerinde bulunan linkler üzerinden katılım sağlayabilirsiniz.  İsmen ve mail adresi ile katılım sağlayabileceğiniz QM Awards oylamalarında her katılımcı bir oy kullanabilecek olup, oy kullanan kişi, mutlaka mail adresine gönderilecek olan oylama onayını tıklayarak teyit etmek zorunda. QM Awards 2018, Kalite Yönetim Ödülleri, 1. Tur oylamalarında katılımcılar kendi adaylarını da, her kategorinin altında bulunan öneri kutusunu kullanarak belirtebilir, yeterli sayıda öneri olduğu taktirde, adaylarını 1.tur oylama adayları arasına yazdırabilir.

1.tur oylamaları 23 Kasım‘da sona erecek olup, her kategorinin finalistleri 24 Aralık itibarı ile 2. Tur oylama için Turizm endüstrisine yine qmawards.com ve gmdergi.com üzerinden sunulacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.