Rusya Turizm Sektörü İçin Teşvik Önerisi

Sektörel Haberler 10 Temmuz, 12:02'de eklendi

Rusya Turizm Sektörü İçin Teşvik Önerisi

Rusya’da turizm sektörüne yönelik yatırımlara Türkiye’de olduğu gibi devlet tarafından teşvik sağlanması teklif ediliyor.

rusya bayrak

Turkrus.com’un İzvestiya gazetesinden aktardığı habere göre, Opora Rossii adlı iş örgütünden Ekonomik Kalkınma Bakanlığı’na gönderilen mektupta, turistik tesis inşa eden yatırımcıların altyapı, havuz ısıtması için enerji masraflarının devlet tarafından karşılanması, vergilerinin sıfırlanması ve yurt dışındaki tanıtımları için devlet desteği sağlanması teklifinde bulunuldu.

Mektubu hazırlayan iş insanları, Türkiye, Avrupa ülkeleri ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde devletin turizm sektörüne yönelik uyguladığı teşvik politikalarının Rusya’da örnek alınmasını önerdi.

Rus iş dünyası ayrıca, Türkiye ve Singapur’da olduğu gibi devletin turizm tesisleri inşaatlarında altyapı masraflarını karşılamasını istiyor. İnşaatlar için gerekli olan mal ve hizmetlerde KDV muafiyeti sağlamasını teklif ediyor.

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanı Maksim Oreşkin, Rusya’in iç turizmde kalkınma hamlesine ihtiyaç duyduğunu açıklamıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ruslar Tavsiye Ediyor! Rusya’da Mutlaka Görmeniz Gereken Kentler…

Ruslar Tavsiye Ediyor! Rusya’da Mutlaka Görmeniz Gereken Kentler…

Rus halkına göre, yabancı turistlerin Rusya’da görmesi gereken şehirler hangileri?

Uçak bileti rezervasyon sitesi Aviasales, 34 bin kullanıcı arasında yaptığı araştırmada bu sorunun cevabını aradı.

Anket katılımcılarının yüzde 56’sı, Rusya’da yabancıların ilk görmeleri gereken şehrin St. Petersburg olduğunu söyledi.

Aviasales verileri, St. Petersburg’un en çok Almanya, Kazakistan, İtalya, Gürcistan, Belarus, Moldova ve Ermenistan gibi ülkelerden ziyaretçi ağırladığını ortaya koyuyor.

Araştırmada ikinci sırada yüzde 32’lik payla Moskova var. Rusya seyahatine başkentten başlayanlar arasında ise Kazaklar, Belaruslular, Almanlar, Ermeniler, İsrailliler, Çekler ve Çinliler başta geliyor.

Rusyalıların yabancılara “Muhakkak görün” dediği şehirlerarasında üçüncü, Tataristan’ın başkenti Kazan. Tatar şehri oyların yüzde 7’sini topladı.

Dördüncü sırada Rusya’nın ünlü tatil beldesi Soçi geliyor. Soçi’yi en çok ziyaret eden turistler arasında Türk vatandaşları da var.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.