Türkiye’de E-Ticaretin 8.33’ünü Online Tatil Ve Seyahat Harcamaları Kaplıyor

Sektörel Haberler 1 Temmuz, 09:04'de eklendi

Türkiye’de E-Ticaretin 8.33’ünü Online Tatil Ve Seyahat Harcamaları Kaplıyor

Türkiye’nin 60 milyar TL’lik e-ticaret pazarının 23 milyar TL’sini online tatil ve seyahat harcamaları oluşturuyor. Bu rakam her yıl katlanarak büyüyor.

Elektra Otel Yönetim Sistemleri Yönetici Ortağı Nilüfer Durukal, Otel yönetimi, online rezervasyon, CRM gibi pek çok iş sürecinin artık ileri teknoloji ürünü yazılımlara emanet olduğunu söyledi. Durukal, Türkiye otel yönetim yazılımı pazarında sektör lideri konumunda bulunduğunu belirtti. Ülke genelinde 3.500‘den fazla büyük otel, otel zinciri ve konaklama merkezinde Elektra Otel Yönetim Sistemleri‘nin kullanıldığını ifade etti.

Yeni Kuşak Teknolojiyi Bilerek Sektöre Adım Atıyor

Özellikle yeni nesil turizm profesyonellerinin teknolojiye daha yatkın olduğunu belirten Durukal, “Elektra’nın, MEB‘e bağlı turizm meslek liselerinde ve birçok üniversitenin turizm ve otelcilik fakültelerinde ders olarak okutulduğunu, sektöre giriş yapan kalifiye personel tarafından önceden bilindiğini.” İfade etti.

 

Talya Bilişim, aktif olarak 3500’den fazla tesiste kullanılmakta ve ürettikleri yazılımları yurt dışına ihraç etmektedir. Ayrıca; finansal, operasyonel, ve idari süreçlerin elektronik ortamda ayrıntılı olarak takip edilmesini de sağlamaktadır. Yönetime doğru analizlerle hızlı karar alma ve tam kontrol olanağı sunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TÜRSAB’tan Afişli Kaçak Tur Uyarısı

Muğla Marmaris’te, kaçak turlara karşı turistleri bilinçlendirmek için TÜRSAB Marmaris BTK tarafından İngilizce afişler sokaklara takıldı. Kalabalık ve turistlerin yoğun olduğu caddelere asılan afişlerde uyarılar var.  “Paranızı ve zamanınızı riske etmeyin. Turlarınızı yetkisiz yerlerden almayın. Tehlikenin farkına varın. TÜRSAB üyesi acentaları tercih edin” uyarısı yazılı ifade edildi. TÜRSAB Marmaris BTK Başkanı Suat Esin, konuyla ilgili açıklama yaptı. Esin, Yabancı turistlerin kaçak turlarla ilgili bilgisinin bulunmadığı belirtti. Ve herhangi bir yerde dolaşırken stantlarda gördükleri turların yasal olduğunu düşünebileceklerini söyledi.

Kaçak turlar için uyarı afişi

Yabancı turistleri kaçak turlara karşı uyarmak için İngilizce afiş fikrini hayata geçirdiklerini söyledi. Esin hazırladıkları 7 afişten 6’sını ilçenin farklı noktalarına astıklarını belirtti.  Afiş sisteminin yabancı turistler üzerinde etkili olacağına inanıyor. Esin, turizm sezonu boyunca afişlerin yerlerini değiştirerek sürekli asılı kalmasını sağlayacaklarını dile getirdi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.